HH1065B-101G-V02 FPC Digitizer Touch Screen Replacement for 10.1 Inch Tablet PC
Replace your broken, damaged, cracked, non-functioned front touch screen.
Price:
Availability: In stock
Bulk Order Price
* Required Fields
Details
Features:
  • Original touch panel replacement for OEM/ODM 10.1 Inch MID Android / Windows tablet PC.
  • All of repair parts are brand new and high quality.
  • 10.1 Inch digitizer glass capacitive touch screen panel, multi-touch.
  • Flexible Ribbon Cable No.: HH1065B-101G-V02 FPC
  • Flexible Ribbon Cable Plug: 51 Pins
  • Touch Panel Color: Black
  • Every part is factory tested before it is shipped.
  • Ships safely with box packaging.
Package Included:
  • 1 x 10.1" HH1065B-101G-V02 FPC Digitizer Glass Touch Screen Panel
======================================================================
How to Fix: Digitizer Touch Screen Replacement/Disassembly Repair Guide
Additional Information
Featured No
Reviews
Write your own review
You're reviewing: HH1065B-101G-V02 FPC Digitizer Touch Screen Replacement for 10.1 Inch Tablet PC
Customer Reviews
There are no reviews for this product yet.
Product Tags
Use spaces to separate tags. Use single quotes (') for phrases.
Contact Us
  • Contact Us
  • Customer Service
  • 8 in 1 Repair Tools Kit